Vitajte, môžete sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Chitosan 100g

Chitosan 100g
Model: Spaľovače
Dostupnosť: Na sklade
Cena: 7,38€
S DPH: 7,38€
Množstvo:  
   - ALEBO -   
Chitosan je po chemickej stránke vstrebateľný polysacharid, ktorý sa vyrába z chitínu.
 
- Chitosan prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi.
 
Jeho dalším údajným účinkom patrí jeho pozitívny vplyv na chudnutie. Vďaka svojmu ojedinelému mechanizmu vychytáva tuk už v žalúdku a zabraňuje tak jeho vstrebanie organizmom. Takto chytený tuk vytvorí s chitosanom veľkou mäsu, ktorú že vraj náš organizmus nie je schopný spracovať a kompletne ho vylúči pomocou stolice. Zaujímavosťou má byť, že chitosan takto dokáže na seba "nabaliť" až päťnásobok svojej vlastnej váhy.
 
Účinky chitosanu:
Jeho ďalšou výhodou je, že nemá žiadnu kalorickú hodnotu, preto môže byť bez obáv pridávaný do potravín a my tak môžeme konzumovať aj tučnejšie potraviny bez väčších obáv o svoju líniu. Okrem tukov na seba viaže aj ťažké kovy, čím šetrí pečeň a relatívne zmierňuje aj príznaky otráv.
Lepšie chitosan funguje, ak jeho užívanie obohatíme aj o ďalšie vitamíny, prevažne vitamín C a vitamíny B-komplexu. V kombinácii s týmito vitamínmi dokáže znižovať hodnoty nevhodného cholesterolu a napomáha tak kardiovaskulárnemu systému.
 
Dávkovanie chitosanu:
Je nutné si uvedomiť, že naše telo tuk potrebuje ako zásobáreň energie. Ak nemá dostatočný prísun energie a živín, využíva pre ich získanie tukové zásoby. Bolo by teda celkom nevhodné chitozamín užívať pravidelne vo vyšších dávkach aj u osôb s úplne zdravou váhou. Ak si nie ste istí, či vôbec a ako chitosan užívať, neváhajte a poraďte sa so svojím lekárom.
Chitosan je vhodné užívať pri problémoch s nadváhou, kde je nutné znížiť hmotnosť jedinca a napomôcť mu udržiavať si určitý kalorický príjem.
 
Odporúčané denné dávkovanie 3 g denne.
 
Chitosan by tiež nemali užívať tehotné a dojčiace ženy a deti.
Medzi najlepšie zdroje chitosanu radíme predovšetkým celozrnné výrobky a dary mora (krevety, kraby a kôrovce). Chitosan sa však v potrave vyskytuje v minimálnom množstve, ak chceme mať istotu daného dávkovanie, nezostáva nič iné, než sa uchýliť k potravinovým doplnkom.
 
Nedostatok chitosanu:
Chitosan radíme medzi potravinové doplnky, ich absencia telu priamo neškodí. Keďže je v bežnej potrave veľmi vzácny, nie je ani v našom telu vyložene nutný. Jeho prítomnosť nám však môže pomôcť v boji s nadváhou a vďaka tomu môže ovplyvniť aj ostatné choroby spojené s nadváhou (zaťažený kardiovaskulárny systém, vylučovanie a ďalšie).
Predávkovanie chitosanom
Predávkovania chitosanom je veľmi vzácne. Ak budeme dodržiavať všetky odporúčania týkajúce sa dávkovania, nemusíme mať žiadny strach. Je dôležité mať na pamäti, že ak budeme nášmu telu dopriať stále rovnakú stravu a len budeme navyše pojedať kapsuly chitosanu, nerobíme dobre. Telo sa týmto vyčerpáva a spolu s tukom odchádzajú aj vitamíny rozpustné v tuku. Ak chudnúce kôru založíme na kombináciu úpravy jedálnička, chitozamín a pravidelnom pohybe, výsledok na seba nenechá dlho čakať. Svojmu telu tak prospejeme oveľa viac, než len samotnými kapsulami.
 
Zloženie: Chitosan
 
Vedeli ste, že chitosan sa získava z chitínu, ktorý je obsiahnutý v mušliach a ostatných schránkach kôrovcov? Tieto schránky sa starostlivo nadrví a po vylúhovaniu chitínu je chemicky získaný chitosan. Ten má okrem už spomínaných vlastností aj tú výhodu, že pokrýva žalúdočnú stenu tenkým filmom a zabraňuje tak pálenie záhy a navodzuje pocit sýtosti.

Napísať recenziu

Vaše meno a priezvisko:


Vaše recenzie: Poznámka: HTML tagy nebudú prevdené!

Hodnotenie: Najhoršie           Najlepšie

Opište prosím kód z obrázku do poľa nižšie:Vytvoril MuscleMode
MuscleMode, © 2023